Innowacyjny sposób na aktywny wypoczynek nad jeziorem

Za oknem coraz częściej można dostrzec promienie słoneczne, a to jeden z pierwszych znaków zbliżającego się małymi krokami,  kolejnego sezonu letnich wyjazdów. Właśnie teraz, w tym pozimowym okresie warto zadbać, o właściwe przygotowanie sprzętowe przed letnim wypoczynkiem. Tym bardziej, że nadal można trafić na korzystne oferty promocyjne. Jeśli, więc planujemy aktywny wypoczynek w najbliższe wakacje przejrzyjmy się, jaki sport może przynieś nam obecnie dużo dawkę przyjemności i dostarczy nowych wrażeń.

Deska z wiosłem, jako ucieczka od problemów.

Dla miłośników odpoczynku w otoczeniu natury, wymyślono niezwykle prosty sport, który może pokochać każdy- SUP (Stand Up Paddling), czyli deska z wiosłem do pływania na stojąco. Największą zaletą spędzania czasu wolnego w ten sposób jest prostota. Oprócz wiosła i deski nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sprzętu, aby móc swobodnie wypłynąć na akwen i z dala od zgiełku plaż rozkoszować się pięknem krajobrazu. Tak urlop może stanowić odskocznie od codziennych trosk. Pozwoli zbalansować nasze wewnętrzne uczucia. Wesprze w osiągnięciu harmonii życia, a przy tym nie narazi na wysokie koszty inwestycji w sprzęt, ponieważ deskę z wiosłem można nabyć w bardzo przystępnej cenie.

Jakie korzyści dla ciała niesie uprawianie SUP?

Deska z wiosłem to, także świetny trening dla pasjonatów, którzy lubią wysiłek i czerpią z niego radość. Przy pomocy tych dwóch akcesoriów, można wykonywać spory zakres ćwiczeń, które przede wszystkim wyrabiają w człowieku właściwe utrzymanie w równowadze ciała. Nie jest to, jednak początkowo, tak prosty sport, na jaki wygląda. Trzeba poświęcić dużo czasu na uzyskanie właściwej postawy ciała, która umożliwi nam utrzymanie równowagi na desce. Ta faza stanowi za podstawę w korzystaniu przyjemności płynących z uprawiania SUP. Później można wymyślać szereg różnych ćwiczeń, które jesteśmy wstanie wykonać na desce: pływanie, surfing, czy nawet joga. Każdy może znaleźć swój zakres aktywności, który będzie odpowiadał indywidualnym wymaganiom. W zależności od typu ruchu wykonywanego na desce z wiosłem, intensywności ćwiczeń można osiągnąć lepsze lub gorsze efekty w zakresie równowagi, wytrzymałości, czy umocnienia mięśni, zwłaszcza górnych partii ciała. Przez to Opisany typ wypoczynku z pewnością sprawdzi się nie tylko, dla poszukujących spokoju i ucieczki od rzeczywistości, ale i pomoże w odbudowaniu sylwetki po zimowym lenistwie oraz poprawi ogólne działanie organizmu.