Boardshorty podstawowym elementem ubioru windsurfera

   Boardshorty są to spodnie przeznaczone do szczególnego celu, a mianowicie do uprawiania sportów wodnych. Sprawdzają się one między innymi przy kitesurfingu, wakeboardingu i windsurfingu. Są one funkcjonalne i praktyczne oraz co ważne, kolorystyka ich może dorównywać obecnym trendom modowym. Boardshorty występują w modelach damskich i męskich. Różnią się one sposobem wykonania oraz materiałem, z jakiego są projektowane. Te szczególne spodenki sportowe wyróżniają się faktem, iż nie posiadają siatki, jak ma to miejsce przy zwykłych modelach. Są zwiewne i wygodne, nie powodują dyskomfortu nawet podczas wielogodzinnego ich noszenia w wodnych warunkach.

Szybkoschnące i nienasiąkliwe boardshorty

   Boardshorty są szybkoschnące i przede wszystkim nienasiąkliwe. Warto zauważyć, iż wyposażone są one w specjalny pas, który występuje wraz ze sznurkiem bądź ściągaczem. Taka konstrukcja spodenek sprawia, że nie zsuwają się one podczas wykonywania najrozmaitszych sportów wodnych. Warto zauważyć, iż krój tych spodenek można podzielić na krótszy, standardowy oraz nieco dłuższy. Każdy ma inne przeznaczenie i warto indywidualnie dobrać do siebie odpowiedni model. Generalnie krótsze i średnie modele nie zaczepiają się o kolana podczas wykonywania slalomów i innych trików, dają więc dużą swobodę. Natomiast te dłuższe spodenki chronią z kolei nogi przed różnego rodzaju zadrapaniami i obtarciami, które często mają miejsce przy wykonywaniu sportów wodnych.

Spodnie surfingowe w modzie damskiej i męskiej

   Wysokiej jakości spodnie sportowe, stabilnie będą utrzymywać się na pasie bez powodowania dyskomfortu. W zależności od wykonania i oczywiście w zależności od konkretnego modelu, boardshorty mogą się nieco różnić specyfikacją. Jednak bez wątpienia większość modeli ma powłokę, która stosowana jest również przy płaszczach przeciwdeszczowych. Nie nasiąkają one wodą i charakteryzują się szybkim schnięciem.

Boardshorty w casualowym stylu

     Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach te modne szorty nakładane są również przez osoby, które nie uprawiają sportów wodnych. Chętnie noszone są przez nastolatków i osoby starsze, gdyż charakteryzują się one ciekawym designem i co ważne, są niezwykle praktyczne. Dobrze komponują się one z casualowym designem.