Windsurfing, czyli radosny sport dla całych rodzin

Aktywność fizyczna, czyli najlepszy plan na nadchodzące wakacje

Codziennie słyszy się o tym, że uprawianie sportu to samo zdrowie. Internet, prasa i telewizja promują aktywny styl życia jako przepis na dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Korzyści, które daje nam sport, to nie tylko smukła sylwetka i mocne mięśnie, ale także dobry humor i większa łatwość radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami. Warto więc rozwijać w sobie pasję do sportu i zaszczepiać ją w naszych dzieciach już od najmłodszych lat ich życia.

Planując nadchodzące wakacje, możemy wziąć pod uwagę sport, który rozwinie naszą sprawność fizyczną i jednocześnie pozytywnie nastawi do życia zarówno nas, obarczonych licznymi obowiązkami dorosłych, jak i nasze dopiero poznające świat, beztroskie dzieci. Windsurfing to najlepsza propozycja dla każdego, kto szuka pasji, przyjaznej atmosfery i chce w końcu złapać wiatr w żagle.

Dlaczego właśnie windsurfing?

Windsurfing to dyscyplina sportu, która wymaga od nas wytrwałości, zaangażowania i sporej cierpliwości podczas pierwszych prób wykonania zwrotu, pływania w trapezie, czy wystartowania z plaży. Są to jednak cechy charakteru, a nie określone predyspozycje fizyczne. Dlatego też windsurfing jest dyscypliną, której mogą uczyć się całe rodziny. Jest to sport, który może kojarzyć się z trudnymi do wykonania manewrami. Trzeba jednak wiedzieć, że ma on wiele odmian. Miłośnicy sporej dawki adrenaliny z pewnością zainteresują się odmianą windsurfingu określaną jako freestyle. Początkujące osoby szkolone są z odmiany freeride, czyli właściwego pływania na desce, wykonywanego w celach rekreacyjnych.

Kursy windsurfingu

Co ważne, kursy windsurfingu prowadzone są pasjonatów, którzy tworzą wspaniałą atmosferę podczas szkolenia i najczęściej są obdarzeni dużym poczuciem humoru. Nie powinniśmy mieć obaw, że nie damy rady. Słońce, piasek, świeży powiew wiatru i doborowe towarzystwo sprawią, że cała rodzina pokocha tę niezwykłą dyscyplinę sportu. Warto wiedzieć, że w takich kursach mogą brać udział nawet czterolatki – choć oczywiście wszystko zależy od szkoły, którą wybierzemy. Bazy windsurfingowe w Polsce znajdują się nad Morzem Bałtyckim, np. w rejonie Zatoki Puckiej, Świnoujścia i Międzyzdrojów. Na Mazowszu poleca się Zalew Zegrzyński i Sulejowski.